Sütiş Emirgan Organik Ürünler - Tereyağ
Emirgan Sütiş’te, kendi üretimimiz olan naturel tereyağımızı güvenle tüketebilirsiniz.

Tereyağı, yıllardır tıp çevrelerince hep suçlandı. Kolesterolü yükselttiği; dolayısıyla hipertansiyon, enfarktüs, felç gibi hastalıklara zemin hazırladığı iddia ediliyordu.

Halbuki atalarımızın yaygın kullandığı yağ, tereyağıydı. Özellikle kırsal bölgelerde bol tüketilmesine rağmen insanlarımızın sağlıklı olduğu biliniyordu. Son yapılan araştırmalarda bu bilginin tamamen yanlış olduğu kanıtlandı.

Kanadalı bilim adamları, tereyağının kalp krizi riskini ve kolesterolü yükseltmek bir yana aksine düşürdüğünü, ayrıca şeker hastalığı ve obezitenin tedavisine yardımcı olduğunu gösterdiler.Alberta Üniversitesi’nden Prof. Dr. Spencer Proctor çalışmalarının sonucunu şöyle açıkladı: "Araştırmanın bizi en çok sevindiren sonuçlarından biri, bugüne kadar zararlı etkilerinden korktuğumuz doğal yağların, aslında sağlığımız için son derece faydalı olduğunu görmemizdi. Tereyağının kalp krizi riskini düşürdüğü, şeker hastalığı ve şişmanlık tedavisine yardımcı olduğu, kolesterole iyi geldiği artık tespit edilmiş bir realite.”

Tereyağının Yararları
- İyi bir A vitamini kaynağıdır.
- Yüksek oranda antioksidan maddeler içerir.
- Diş çürükleri ve osteoporoz riskini azaltır.
- Yiyeceklerdeki diğer besin öğelerinin emilimini arttırır.
- İyi bir iyot kaynağıdır.
- Yüksek kolesterolü azaltır.
- Bellek ve öğrenme kapasitesini artırır.
- Çinko ve Magnezyum içeriği yüksektir.
- Omega-3 yönünden zengindir.